آموزش پلاگین SnowFlow

این بار با آموزش پلاگین SnowFlow در خدمتتون هستم،2SnowFlow2یک پلاگین جالبیه که تو فضاهای برفی2خیلی2کاربرد داره. همه وقتی برای اولین بار با یک پلاگین آشنا میشن دوست دارن بدونن نحوه کارکرد2باهاش چجوریه .خوب حالا من اینجام تا به شما بگم . . .

خیلی ساده مثل مابقی نصب ها عمل میشه.در صفحه اولیه نصب از بسته بودن مکس2اطمینان حاصل کنید و روی2Next2کلیک کنید.

 

در صفحه بعد خود برنامه بطور اتوماتیک هر ورژنی از مکس که روی سیستم شما2نصب شده رو انتخاب میکنه و روش پلاگینو نصب میکنه و فقط زحمت کلیک روی Install2میفته گردنتون2wink

منتظر بشید تا نصب تمام شه و بعد به راحتی ازش استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که اکثر پلاگین ها با این روش نصب میشن.
حالا مکس رو باز می کنیم و به قسمت Max Script رفته و بر روی Run Script کلیک می کنیم و در پنجره باز شده SnowFlow.mse رو انتخاب می کنیم یا طبق مراحل نصب به آدرسی که مکس نصب شده میریم که در اینجا به صورت زیرهست:

MaxRoot\Script\48Design\SnowFLow

حال می بینید که پنجره پلاگین تو مکستون باز میشه. حالت دیگه ای که می تونید از این پلاگین استفاده کنید اینه که به Toolbar خودتون اضافه کنیدش که به منوی Customize رفته و بر روی Customize Use Interface کلیک می کنیم و در Toolbar بر روی New کلیک کرده و نام پنجره ی جدید رو به Snow و یا هرچی که دلتون میخواد تغییر میدید و ok رو میزنید تا یه پنجره جدید ببینید. بعد در منوی سمت راست SnowFlow رو جستجو می کنید و در داخل پنجره می کشونیم تا به پنجره اضافه بشه و با کلیک روش می تونید ازش استفاده کنید.

این از راهنمای نصب , حالا باید ببینیم2پلاگین چیکار میکنه...

حالا با کلیک بر روی دونه‌ی2برف یه پنجره مثل زیر براتون باز میشه که تنظیمات پلاگین رو انجام میده.

خب حالا یه قوری تو صحنه مون درست می کنیم و روی SelectObj کلیک کرده و بعد روی قوری کلیک می کنیم تا انتخاب بشه. فقط حتما اندازه قوری 0.35m و تعداد Segment های قوری بر2روی 22 باشه تا نتیجه ی مورد قبولی به ما بده چون تعداد وجه برای محاسبه ریزش برف خیلی مهمه و باید مشخص باشه.
در اینجا ما به به دو نحوه ی بارش extrusion و SnowFlake می پردازیم.
اگر بار اوله که دارین از این پلاگین استفاده می کنید به تنظیمات اولیه دست نزنید و بزارین به حالت اولیه خودشون باقی بمونن ولی2اگر2تغییری در اون اعمال کردین در قسمت SnowFlow - Presets بر روی Default کلیک کنید تا تمامی تنظیمات به حالت پیشفرض برگردند. در مرحله بعد بر روی let it snow کلیک کنید تا برنامه شروع به پردازش کند. نکته ای که اینجا وجود داره اینه که هر کدوم از حالات بارش برای قصد خاصی ساخته شده اند مثلا حالت Extrusion برای سطوح و حالت Snowflake برای اشیای پر جزئیات هستند که مجدد توضیح میدم.

می بینید که با تنظیمات اولیه به چه نتیجه ای رسیدیم. قوری صرفا یه وسیله بود برای آزمایش و شما میتونید از هر آبجکت دیگه ای استفاده کنید.